piątek, 3 grudnia, 2021

Od poniedziałku utrudnienia na Zabrskiej

0

Tramwaje z Gliwic zniknęły w 2009 roku. Oznacza to, że osoby urodzone w tamtym czasie będą obchodzić wkrótce 12 urodziny. I choć Tramwajów już nie pamiętają, to wciąż na drodze pozostaje relikt w postaci torowiska. Te wciąż leżą na ul. Zabrskiej, która od poniedziałku 25 stycznia będzie remontowana.  

Z tego powodu zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic: Błogosławionego Czesława, Hutniczej i Zabrskiej do wiaduktu nad torami kolejowymi. Tak jak w przypadku realizacji prac w I etapie remontu ul. Zabrskiej, tak i teraz roboty rozpoczną się od demontażu torowiska i wymiany infrastruktury podziemnej.

O utrudnieniach informują policjanci i proszą o  zwracanie uwagi na znaki. Objazd poprowadzony zostanie ulicami: Jagiellońską, Hlubka, Piwną, Traugutta i Dąbrowskiego.

Na czas robót wprowadzone zostaną także dodatkowe zmiany w organizacji ruchu na ulicach przyległych do remontowanego odcinka: od ul. Błogosławionego Czesława od ul. Zabrskiej do ul. Paulińskiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Ul. Paulińska do ul. Franciszkańskiej stanie się drogą jednokierunkową.

Ruch pieszych zostanie utrzymany tylko jedną stroną wiaduktu. Przystanki autobusowe linii A4 zostaną przeniesione na ul. Franciszkańską i Jagiellońską.

Koniec prac planowany jest na ostatnie tygodnie czerwca bieżącego roku. 

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Czy gliwiczanie zaszczepią się przeciw COVID-19?

0

Ponad 67% Polaków deklaruje chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19. Tak wynika z najnowszego sondażu, przeprowadzonego na zlecenie RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”. To o 25% więcej, niż w listopadzie. Jak sytuacja wygląda w Gliwicach? Co na temat szczepień sądzą Gliwiczanie? Czy przyjmą szczepionkę w pierwszym możliwym terminie? Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy na gliwickim rynku.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Remont ul. Rodzinnej i Tuwima w Łabędach przebiega zgodnie z planem

0

Wymiana nawierzchni jezdni, chodników i zjazdów do posesji – to tylko niektóre z prac remontowych, trwających na ul. Rodzinnej i Tuwima w Gliwicach – Łabędach.

Zmian mieszkańcy dzielnicy doczekają się także na odcinku między ul. Przyszowską a Róży Luksemburg, gdzie powstanie wyniesione skrzyżowanie. Jego zadaniem będzie uspokojenie ruchu i spowolnienie przejeżdżających tamtędy pojazdów. Z kolei na ul. Tuwima rolę tę spełnią progi zwalniające.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich – prace remontowe na obu ulicach przebiegają zgodnie z planem. Bieżące remonty mają się zakończyć w I połowie listopada tego roku.

Mistrzowie boksu z Kanady o naszym mieście: „Tu jest mekka boksu” [VIDEO]

0

Alexas Kubicki i Lidia Fidura to ambasadorki gliwickiego boksu. Obie mają na swoim koncie medale mistrzostw Polski i Europy, a zdobywały je trenując m.in. w Gliwicach w klubie GUKS Carbo. Wieść o tym rozeszła się już daleko poza granice Polski i coraz więcej pięściarek chce poczuć klimat hali przy ul Kozielskiej, gdzie na co dzień trenują pięściarki i bokserzy Carbo. M.in. dlatego do kultowej hali zawitały pięściarki z Kanady, które w Gliwicach przygotowywały się do gali boksu olimpijskiego – Suzuki Boxing Night, która rozgrywana jest cyklicznie w Kielcach.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Już stoi nowe serduszko na nakrętki na os. Sikornik, tym razem w kolorze niebieskim

0

Ptasie osiedle zamieszkuje prawie 13 tysięcy mieszkańców, stąd pomysł na kolejną taką instalację. Pierwsza stanęła pod koniec lipca przy ulicy Sikornik 48. Nowa przy ul. Zimorodka 19, na terenie należącym do Spółdzielni Mieszkaniowej Sikornik. Dochód ze sprzedaży nakrętek zasili działania gliwickiej FUNDACJA TOŚKA I PRZYJACIELE.

W projekt zaangażowała się Rada Dzielnicy Sikornik, Spółdzielnia Mieszkaniowa Sikornik, Fluor a także prywatni przedsiębiorcy z Gliwic i powiatu.

Do tej pory dzięki hojności mieszkańców, z pierwszej instalacji w sąsiedztwie Przedszkola Miejskiego nr 29, udało się pozyskać ponad 840 kilogramów plastikowych nakrętek! Dochód z ich sprzedaży Fundacja przeznaczyła na warsztaty i bieżącą działalność.

Reportaż z odsłonięcia pierwszego serca na Sikorniku (30 lipca 2021)

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7 przejdą ulicami miasta w celu wzajemnego poznania się

0
fot. ZSO nr 7 w Gliwicach

Życie nas ludzi polega na ciągłym poznawaniu. Na poznawaniu świata, siebie, innych ludzi w wokół. Dzięki poznaniu zdobywamy wiedzę, możemy wyrabiać sobie poglądy na różne sprawy, które z wielu perspektyw wyglądają inaczej. 3 grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Ten dzień jest po to, by zwrócić uwagę społeczeństwa na drugiego człowieka, na człowieka z niepełnosprawnościami. Tego dnia szczególnie zachęcamy do wzajemnego poznania się.

3 grudnia uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7 w Gliwicach przejdą ulicami miasta w celu wzajemnego poznania się. Rozdawać oni będą ulotki. Zawarte w nich treści przełamywać będą stereotypy o niepełnosprawnościach. Na stronie internetowej szkoły, będzie można zobaczyć występ szkolnego zespołu muzycznego „Rytm”. Uczniowie wezmą udział w warsztacie muzyczno-ruchowym zorganizowanym na terenie placówki. W warsztacie będzie wykorzystany utwór taki sam jak w zespole muzycznym „Rytm” – by pokazać iż ten sam utwór może być odbierany i interpretowany na różne sposoby. Podobnie jest w naszym życiu ta sama sytuacja może być odbierana zupełnie inaczej, może oznaczać zupełnie coś innego. Np. zaparkowanie samochodu blisko wejścia do sklepu dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim jest bardzo ważne z perspektywy pokonania dystansu. Natomiast dla osoby nie mającej trudności z chodzeniem – nie ma znaczenia czy zaparkuje samochód blisko wejścia do sklepu. Każdy człowiek jest inny, ale wszyscy jesteśmy ważni. Czasem patrzymy na świat z innej perspektywy. Ta perspektywa pomaga w kształtowaniu obrazu, który jest różnorodny. „Niepełnosprawność jawi się różnymi kolorami” – to hasło tego dnia będzie podkreślone przez dobór kolorowego stroju dzieci jak i pracowników szkoły. W foto budce dzieci będą mogły zrobić sobie zdjęcie z chmurką na której będą informację o zainteresowaniach, o tym co lubimy. Ten właśnie sposób przeżycia tego dnia, naszym zdaniem pozwoli nam się poznać wzajemnie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej. Do popatrzenia na nas przez pryzmat „ serca”, bo radość, szczerość i prawda w duszach naszych uczniów pomaga patrzeć przez „różowe okulary” na świat.

Źródło: ZSO nr 7 w Gliwicach

Występ zespołu instrumentalnego „Rytm” pod kierunkiem pani mgr Aleksandry Borowieckiej-Kwolek.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Koronawirus i szczepienia w Gliwicach – raport z 3 grudnia

0
Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels

Ministerstwo Zdrowia podało aktualne dane, dotyczące zakażeń koronawirusem oraz szczepień na czwartek, 2 grudnia. W ciągu ostatniej doby w Gliwicach odnotowano 1 przypadek śmiertelny.

Koronawirus w Gliwicach – raport z 2 grudnia:

Liczba zakażonych: 192
Liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców: 10,78


Liczba przypadków śmiertelnych: 1:
choroby współistniejące wraz z COVID-19: 0
wyłącznie z powodu COVID: 1


Liczba osób objętych kwarantanną 3338
Liczba wykonanych testów: 737
Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 200

Koronawirus w Polsce – dane z Ministerstwa Zdrowia aktualne na 2 grudnia:

Szczepienia w Gliwicach – stan z 3 grudnia:

Liczba wykonanych szczepień 312 018
Dzienna liczba szczepień 1260
Liczba osób w pełni zaszczepionych ogółem 134 844
Dzienna liczba osób w pełni zaszczepionych 21

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Radni z Prawa i Sprawiedliwości piszą do prezydenta Gliwic, oburzeni artykułem zamieszczonym na oficjalnej stronie miasta. Chodzi o pieniądze

0
Obraz pasja1000 z Pixabay

Łukasz Chmielewski, Tomasz Tylutko i Adam Michczyński, radni miasta z PiS-u, nawiązują w liście do artykułu o budżecie miasta w cieniu Polskiego Ładu. Wskazują w nim na mylącą mieszkańców informację, jakoby z powodu rządowego programu, po obniżce podatków, miasto miało stracić aż 330 mln zł. Tymczasem suma ta wynosi ok. 36 mln. Radni PiS pytają więc prezydenta Gliwic, jakie jeszcze dochody miasta, znajdujące się w pierwotnym planie przyszłorocznego budżetu, zniknęły z obecnie prezentowanej wersji, prócz 36 mln zł, wynikających z reformy podatków. Radni chcą też wskazania źródeł tych dochodów. Obiecują, że do tematu wrócą podczas najbliższej sesji.  

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

30 tysięcy. Tyloma światłami rozbłyśnie w najbliższą niedzielę plac Grunwaldzki

0
fot. Facebook Plac Grunwaldzki

5 grudnia o godzinie 15.15 mieszkańcy dzielnicy Wójtowa Wieś zapraszają na imprezę Świąteczne Światła Grunwaldzkiego. Iluminacja powstanie za pieniądze z gliwickiego budżetu obywatelskiego. 

Świetlny tunel będzie dłuższy niż te w latach poprzednich, i to o 15 metrów. Prócz tego dojdą świetlne mgiełki, girlandy czy świetlna kurtyna. 

W niedzielę gliwiczan rozgrzeją kawa, herbata oraz korzenny grzaniec. Co ważne dla dzieci – organizatorzy spodziewają się wizyty świętego Mikołaja. 

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Rower miejski wróci na ulice Gliwic 1 kwietnia przyszłego roku. To już prawie pewne. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na organizację systemu

0

30 listopada zakończył się tegoroczny sezon roweru miejskiego. Jednoślady z ulic już zniknęły, na demontaż czekają jeszcze stojaki. Już 1 grudnia miasto ogłosiło przetarg na organizację systemu w roku przyszłym. 

To dobra wiadomość, bo użytkowników bicykli jest w Gliwicach coraz więcej. Tylko od maja do sierpnia rowery miejskie wypożyczono ponad 55 tysięcy razy. 

Miasto chce, by w przyszłym sezonie było więcej jednośladów familijnych i 30 stacji. Wykonawca ma udostępnić rowery standardowe, familijne oraz tandemy. Termin składania ofert do przetargu upływa 3 stycznia. 

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Sport na weekend

0

W najbliższy weekend miał się odbyć mecz Piasta z Radomiakiem, ale spotkanie ze względu na zakażenia koronawirusem w drużynie z Gliwic zostało przełożone. Znamy już jednak dokładną datę rozegrania tego pojedynku. Mecz ten odbędzie 14 grudnia o godzinie 20:30 w Radomiu.

W Ekstraklasie Futsalu natomiast będziemy świadkami pojedynku na szczycie tabeli. Liderujący Piast zmierzy się z aktualnym mistrzem Polski i wiceliderem – Rekordem Bielsko Biała. Zwycięzca tego starcia zostanie mistrzem rundy jesiennej. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę o godzinie 12:00 w Bielsku Białej. Transmisja w Nsport.

Również na wyjeździe swój mecz rozegra występując a w I lidze futsalu – Sośnica Gliwice. Zespół Łukasza Kujawy zmierzy się 4 grudnia z AZS UEK Kraków i jest faworytem tego spotkania

Po przerwie na reprezentację do gry wracają koszykarze GTK. Gliwiczan czeka jednak trudne zadanie, bo na wyjeździe zagrają z wiceliderem tabeli – Anwilem Włocławek. To spotkanie odbędzie się 5 grudnia.

Jako że jest to weekend Mikołajkowy, w Gliwicach nie zabraknie też turniejów dla dzieci. W hali w Sośnicy odbędzie się dwudniowy, jubileuszowy 25 – turniej szermierczy dla najmłodszych – Gwiazdka ze Szpadą.

W dawnej hali OSIR przy ul Akademickiej 26 natomiast rozegrany zostanie turniej dżudo, także dedykowany młodym adeptom tej dyscypliny.

My natomiast bardzo gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w biegu charytatywnym z którego dochód przekazany zostanie dla potrzebujących seniorom oraz instytucjom, opiekującymi się seniorami. Sponsorzy zapłacą za każdy przebiegnięty kilometr. Start w sobotę o godzinie 10:00. Biuro zawodów i start będzie miał miejsce przy ul Bojkowskiej 37. Jedna pętla to tylko 1,6 km. Jako, że jest to Barbórka, to wystartują również górnicy w galowych strojach i kobiety w wiankach. liczymy na Was!

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

PZO Boxing Day rośnie w siłę! Relacja VIDEO

0

PZO Boxing Day, to już cykliczna impreza bokserska odbywająca się w Gliwicach, która cieszy się coraz większym uznaniem wśród pięściarek i bokserów nie tylko z Polski. VII edycja tego turnieju miała już bardzo mocną, międzynarodową obsadę. Przyjechali mistrzowie z Czech, Słowacji i Austrii. Nie zabrakło też medalistów mistrzostw Polski. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się reprezentacji GUKS Carbo Gliwice.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Koronawirus i szczepienia w Gliwicach – raport z 2 grudnia

0
Zdjęcie autorstwa CDC z Pexels

Ministerstwo Zdrowia podało aktualne dane, dotyczące zakażeń koronawirusem oraz szczepień na czwartek, 2 grudnia. W ciągu ostatniej doby w Gliwicach odnotowano 3 przypadki śmiertelne.

Koronawirus w Gliwicach – raport z 2 grudnia:

Liczba zakażonych: 179
Liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców: 10,05


Liczba przypadków śmiertelnych: 3:
choroby współistniejące wraz z COVID-19: 3
wyłącznie z powodu COVID: 0


Liczba osób objętych kwarantanną 3082
Liczba wykonanych testów: 688
Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 186

Koronawirus w Polsce – dane z Ministerstwa Zdrowia aktualne na 2 grudnia:

Szczepienia w Gliwicach – stan z 2 grudnia:

„Nie można wyświetlić informacji o tym obiekcie.” – komunikat z serwisu www.gov.pl

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

https://youtube.com/watch?v=2IsehuCKzoc%3Ffeature%3Doembed