Miasto dąży do tego, aby scentralizować kanały kulturalne w mieście. Dlatego też włodarze likwidują Młodzieżowy Dom Kultury, a w jego miejsce ma powstać nowa jednostka Centrum Kultury Victoria. Nie wszystko jest jednak jasne i niektóre kwestie zaniepokoiły gliwickie organizacje, które wystosowały list otwarty do władz.

A chodzi m.in o to, że dotacje finansowe dla stowarzyszeń kulturalnych i innych organizacji zostaną przerzucone na nowo powstająca instytucję. To Dyrektor Centrum Kultury Victoria będzie decydował, o tym jakie wydarzenia kulturalne będą realizowane. Nowa jednostka będzie mogła zakupić usługi. Ta forma jednak nie podoba się przedstawicielom gliwickich organizacji

Przez co część organizacji zostanie całkowicie wykluczona, część może mieć problem z płynnością finansową a to może wiązać się nawet z ich całkowitym zniknięciem. Miasto miałoby wtedy monopol na wydarzenia kulturalne, To nie podoba się organizacjom, ich zdaniem same lepiej diagnozują potrzeby mieszkańców.

Dotychczas pod listem podpisało się 37 przedstawicieli organizacji pozarządowych. Link do petycji dostępny >>TUTAJ<<

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here