Miasto po raz kolejny nie dopuszcza mieszkańców do obrad w sprawach, które ich dotyczą. Tym razem rada dzielnicy Wójtowa Wieś chce spotkać się z projektantem przygotowującym koncepcję przebudowy alei Mickiewicza. Zarząd Dróg Miejskich odmawia. 

Nie chcemy oceniać 'gotowca’, który pozwoli jedynie na kosmetyczne zmiany – czytamy na facebookowym profilu rady. 

“Drodzy Państwo, wyrażamy zaniepokojenie w związku z niedopuszczeniem przedstawicieli naszej Rady do udziału w spotkaniach ZDM z projektantem dotyczących przygotowania koncepcji przebudowy alei przy ul. Mickiewicza. 

Uważamy, że przygotowanie tak ważnej dla naszej dzielnicy inwestycji powinno odbywać się w ścisłej współpracy ze społecznością lokalną JUŻ NA ETAPIE PRACY NAD KONCEPCJĄ PROJEKTU.”

Okazuje się, że przygotowała ona już szereg uwag, chcąc zachować dziedzictwo kulturowego tego rejonu Gliwic w możliwie nienaruszonym stanie. Mieszkańcy chcą, by projekt przebudowy ograniczył się do uporządkowania terenu, odnowy nawierzchni i możliwie wiernego odtworzenia elementów historycznych.

Uwagi przekazano pisemnie Zarządowi Dróg Miejskich w Gliwicach – ten zapewnił jedynie, że projektant zostanie o nich poinformowany.

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here