Ruszył punkt szczepień na lodowisku „Tafla” [VIDEO]

0
751

W poniedziałek, 29 marca, ruszył nowy – 26 z kolei punkt szczepień w Gliwicach. Jego lokalizacja może zaskakiwać – to znane gliwiczanom lodowisko Tafla. To drugi, po Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, największy punkt szczepień w województwie śląśkim.

Można tam będzie szczepić nawet 3 tysiące osób dziennie. Miejsce wybrano ze względu na dobry dostęp, dojazd i dużą powierzchnię, gwarantującą bezpieczeństwo. Co ważne – obiekt nie ma barier architektonicznych. Mówi Przemysław Gliklich, prezes szpitala miejskiego nr 4.

Na lodowisku szczepieni będą nie tylko mieszkańcy Gliwic, ale całego Śląska. Gliklich zachęca do zapisów i zapewnia, że szczepionki są bezpieczne, a niepożądane odczyny poszczepienne pojawiają się rzadko. Jak się zapisać?

Rozmawialiśmy z pierwszymi pacjentami zaszczepionymi na lodowisku.

Od grudnia 2020 punkty szczepień podlegające pod Szpital Miejski nr 4 podały pacjentom 15 tysięcy dawek. Do końca kwietnia zapisało się na zabieg iniekcji kolejne 24 tysiące osób, jeżeli nie będzie problemów z dostawami szczepionek, ta liczba zwiększy się o kolejne 6 tysięcy. Co ważne, działalność kończą dotychczasowe punkty szczepień w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach przy Zygmunta Starego 20 i Kościuszki 29.

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here