Zamknięte zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, sklepy budowlane i meblowe, a także żłobki i przedszkola – z wyjątkiem opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb mundurowych. To tylko niektóre z obostrzeń, jakie wejdą w życie w całej Polsce w najbliższą sobotę, 27 marca.

Powodem decyzji, ogłoszonej podczas czwartkowej konferencji Prezesa Rady Ministrów i Ministra Zdrowia jest nagły wzrost zakażeń koronawirusem w naszym kraju. A tych było dzisiaj ponad 34 tysiące.

Poza obowiązującymi obostrzeniami zmianie ulegną także limity osób mogących przebywać w sklepach czy placówkach pocztowych o powierzchni powyżej 100m2. Podobnie jak w miejscach kultu religijnego będą one dopuszczać obecność 1 osoby na 20m2.

Jak deklaruje Minister Zdrowia, Adam Niedzielski – rodzicom dzieci, które nie nie będą mogły uczęszczać do żłobków i przedszkoli w dalszym ciągu przysługiwał będzie zasiłek opiekuńczy.

Nowe obostrzenia obowiązywać będą do 9 kwietnia.

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here