I Gliwicka Manifa pod hasłem “Siostrzeństwo naszą siłą” przeszła w poniedziałek, 8 marca ulicami Gliwic. Jej uczestnicy przemaszerowali wspólnie z placu Krakowskiego na skwer Doncaster. W ten sposób domagali się wyboru, godności, zdrowia, wolności od tortur oraz legalnej, bezpiecznej i darmowej aborcji. I choć Manify odbywają się w Polsce od 2000 roku, to Gliwice po raz pierwszy przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji.

Do marszu uczestników Manify rozgrzała wspólna joga na placu Krakowskim. Tam też odegrana została scena, w której kobiety odciążały swoją siostrę, odbierając od niej przedmioty, symbolizujące obowiązki, do których ta była przywiązana.  

Nie dziwmy się kobietom, że wołają o prawa i nie chcą już kwiatów – mówiły organizatorki I Gliwickiej Manify, które nie wykluczają, że następny Dzień Kobiet będą świętowały podczas kolejnej edycji wydarzenia. 

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here