Od 16 lipca na gliwickiej Starówce panują nowe zasady. I jak jest?

0
228

Od 16 lipca na gliwickiej Starówce panują nowe zasady. Według założeń zmiany miały pozwolić na ustawienie większej ilości ogródków gastronomicznych. Wybraliśmy się w weekend z kamerą, aby zobaczyć, jak aktualnie wygląda sytuacja.

W naszym materiale z 21 lipca pokazaliśmy, że cześć ogródków jest w budowie. Teraz sytuacja się zmieniła i można korzystać z wielu lokali na wolnym powietrzu. Na Starówce pojawiło się dużo nowych ogródków gastronomicznych. Mieszkańcy również chętnie z nich korzystają podczas weekendu, gdzie spędzają swój wolny czas.

Zmiany w organizacji ruchu polegały na zamknięciu ulicy Plebańskiej, Raciborskiej i Krupniczej dla samochodów oraz zamienieniu ulicy Średniej w drogę jednokierunkową. Dzięki temu lokale, które nie miały możliwości postawienia ogródka gastronomicznego zyskały taką możliwość. To istotne w czasie pandemii, gdzie zalecane jest zachowanie dystansu społecznego. Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał pozwolenia dla ponad 20 nowych kawiarenek na gliwickiej Starówce.

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here